آمریکا صادق لاریجانی را به دلیل نقض حقوق بشر تحریم کرد

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
آمریکا  صادق لاریجانی را به دلیل نقض حقوق بشر  تحریم کرد آمریکا صادق لاریجانی را به دلیل نقض حقوق بشر تحریم کرد
وزارت خزانهداری آمریکا روز جمعه ۲۲ دی صادق لاریجانی، رییس قوه قضاییه ایران به همراه ۱۳فرد و نهاد دیگر را به اتهام نقض حقوق بشر و همچنین حمایت ازبرنامه موشکی و تسلیحاتی ایران تحریم کرد.وزارت خزانهداری آمریکا روز جمعه ۲۲ دی صادق لاریجانی، رییس قوه قضاییه ایران به همراه ۱۳ فرد و نهاد دیگر را  به اتهام  نقض حقوق بشر و همچنین حمایت از برنامه موشکی و تسلیحاتی ایران تحریم کرد.
به گزارش وب سایت وزارت خزانه داری آمریکا، صادق لاریجانی، غلام رضا ضیایی، رییس زندان رجایی شهر و چند نهاد دیگر در فهرست تحریم های آمریکا قرار گرفتند.
طبق بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا شرکت شرکت مخابراتی موج سبز مستقر در مالزی و رییس آن یعنی مرتضی رضوی نیز مشمول تحریم شده اند.
 استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا با اشاره به این که آمریکا در مقابل تداوم بی عدالتی و نقض حقوق بشر در ایران، ساکت نخواهند ماند، گفته است  که  صادق لاریجانی، رییس قوه قضاییه به دلیل  نقض حقوق بشر و  حقوق شهروندان ایران از جمله افرادی که تنها بخاطر استفاده از حقشان یعنی آزادی تجمعات مسالمت آمیز زندانی شده اند، مورد تحریم قرار گرفته است.
اشاره  استیون منوچین به اعتراضات اخیر در ایران است که هفتم دیماه از مشهد و شمار دیگری از شهرهای ایران آغاز شد.  در ادامه این اعتراضات تهران و  بیش ۱۰۰ شهر ایران به مدت یک هفته شاهد تجمعهای اعتراضی علیه وضعیت اقتصادی و سیاستهای حکومت بودند. در این اعتراضات که شعارهای تندی علیه رهبران و سیاستهای داخلی و منطقهای جمهوری اسلامی سر داده شد، بیش از ۳۷۰۰ نفر بازداشت شدند و کشته شدن دستکم ۲۲ نفر نیز تایید شده است.
وزیر خزانه داری آمریکا  در ادامه گفته است: ما همچنین برنامه موشک بالیستیک ایران و فعالیتهای بی ثبات کننده  ایران را هدف قرار دادیم، حکومت ایران این برنامه و فعالیت های را بر تامین رفاه و سعادت مردم ترجیح می دهد.
طبق این گزارش همچنین  شورای عالی فضای مجازی و مرکز ملی فضای مجازی، پشتیبانی و نوسازی هلیکوپترهای ایران و صنایع هواپیمایی ایران و زندان رجایی شهر نیز مورد تحریم قرار گرفته اند.
این تحریم ها همزمان با تمدید تحریم های هسته ای ایران توسط رییس جمهوری آمریکا برای ۱۲۰ روز اعلام شد. اما دونالد ترامپ گفته است، این آخرین باری است که این رفع این تحریم ها را تمدید می کند و می بایست نواقص توافق هسته ای با ایران اصلاح شود.
با استفاده از وب خزانه داری آمریکا و گزارش رادیو فردا؛ خ.ک.

منبع خبر

اشتراک گذاری در:


  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
اشتراک گذاری در:

برچسبها:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0