مرجع تقلید شیعیان عراق به تصمیم ترامپ درباره بیتالمقدس اعتراض کرد

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
مرجع تقلید شیعیان عراق به تصمیم ترامپ درباره بیتالمقدس اعتراض کرد مرجع تقلید شیعیان عراق به تصمیم ترامپ درباره بیتالمقدس اعتراض کرد
آیتالله علی سیستانی، مرجع تقلید شیعیان عراق با صدور بیانیهای تصمیم ترامپ برای به رسمیت شناختن بیتالمقدس به عنوان پایتخت اسرائیل را محکوم کرد. همزمان وزارت خارجه عراق، سفیر آمریکا در این کشور را احضار کرد.
آیتالله علی سیستانی، مرجع تقلید شیعیان عراق
مرجع تقلید شیعیان عراق در بیانیهای که پنجشنبه ۱۶ آذر/ ۷ دسامبر منتشر کرده گفته است که تصمیم رئیس جمهور آمریکا برای به رسمیت شناختن بیتالمقدس به عنوان پایتخت اسرائیل احساسات اعراب و مسلمانان سراسر جهان را جریحهدار کرده است.
دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در سخنانی که چهارشنبه ۶ دسامبر در واشنگتن ایراد کرد، اورشلیم (بیتالمقدس) را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت شناخت و اعلام کرد که سفارت آمریکا از تلآویو به این شهر منتقل میشود.
در بیانیه آیتاالله علی سیستانی آمده است:
«این تصمیم باعث تغییر این واقعیت نمیشود که قدس یک سرزمین اشغال شده است و باید به صاحبان اصلی آن یعنی فلسطینیها بازگردد.»
همزمان با انتشار این بیانیه، وزارت خارجه عراق نیز، سفیر آمریکا در این کشور را برای پاسخگویی درباره تصمیم دونالد ترامپ احضار کرده است.
بیشتر بخوانید:
سخنان ترامپ درباره بیتالمقدس: نگرانی اتحادیه اروپا و خشم جهان عرب

منبع خبر

اشتراک گذاری در:


  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
اشتراک گذاری در:

برچسبها:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0