درگیری مسلحانه در مرز چالدران: هشت تن از نیروهای نظامی ایران کشته شدند

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
درگیری مسلحانه در مرز چالدران: هشت تن از نیروهای نظامی ایران کشته شدند درگیری مسلحانه در مرز چالدران: هشت تن از نیروهای نظامی ایران کشته شدند
هشت تن از نیروهای نظامی ایران در درگیری با یک گروه مسلح کشته شدند. مقامهای ایران این خبر را تائید  اما از افشای هویت گروه مقابل خوداری کردند.
حضور پرشمار نیروهای نظامی در مراسم خاکسپاری دو تن از کشتهشدگان نظامی ایران در ارومیه. عکس- آرشیو
خبرگزاریهای ایران شامگاه جمعه ۱۲ آبان از وقوع یک درگیری نظامی میان یک گروه مسلح و نیروهای نظامی جمهوری اسلامی خبر دادند.
علیرضا رادفر معاون سیاسی و امنیتی استانداری آذربایجان غربی با تائید این خبر به خبرگزاری مهر گفته است که این درگیری از عصر  جمعه ۱۲ آبان شروع شد و تا نیمه شب ادامه داشت.
به گفته این مقام دولتی، در جریان این درگیری نظامی «تلفات زیادی» به مخالفان وارد شده است.
منابع خبری ایران جزئیات بیشتری در باره این درگیری و هویت گروه مسلح منتشر نکردهاند، رادفر نیز تنها به درگیری با «گروهکهای تروریستی» بسنده کرده است.
در پیوند با همین موضوع پایگاه خبری «روژ» به نقل از منابع غیر رسمی گزارش کرد که این درگیری میان «گریلاهای حزب حیات آزاد کردستان» – پژاک- و نیروهای مرزبانی جمهوری اسلامی رخ داده است.
پژاک تا بامداد شنبه ۱۳ آبان واکنشی مبنی بر تائید یا تکذیب این خبر نشان نداده است.
چهارم آبان نیز خبرگزاریهای رسمی ایران از کشته شدن «چهار عضو یکی از احزاب مخالف» در درگیری با سپاه پاسداران در مناطق مرزی چالدران خبر داده بودند.
درگیری نظامی میان نیروهای نظامی جمهوری اسلامی و احزاب کرد مخالف در دو سال گذشته شدت گرفته است.
بخش فارسی پایگاه خبری روژ گزارش کرده است که تنها در یک ماه گذشته ۱۳ تن از نظامیان ایران در مناطق مرزی در درگیری با نیروهای مسلح احزاب کرد، کشته شدند.
طی ماههای گذشته، پس از اعلام رسمی برگزاری همهپرسی استقلال در اقلیم کردستان عراق، عملیات و شمار نیروهای نظامی ایران در مناطق مرزی مشترک با ترکیه و عراق افزایش یافته است.
بیشتر بخوانید: سپاه پاسداران: یک تیم تروریستی در چالدران منهدم شد

منبع خبر

اشتراک گذاری در:


  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
اشتراک گذاری در:

برچسبها:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0