وزیر دفاع ایران: تعرض به سپاه، تعرض به نظام است

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
وزیر دفاع ایران: تعرض به سپاه، تعرض به نظام است وزیر دفاع ایران: تعرض به سپاه، تعرض به نظام است
وزیر دفاع جمهوری اسلامی در واکنش به احتمال اینکه ایالات متحده آمریکا سپاه پاسداران را در فهرست سازمانهای تروریستی قرار دهد گفته است، تعرض به سپاه به معنای تعرض به کلیت «نظام» است. امیر حاتمی هشدار داده که اگر سپاه تحریم شود، ناامنی در خاورمیانه و جهان گسترش پیدا میکند.
سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع در دیدار و گفتوگو با سرلشکر محمد علی جعفری فرمانده سپاه
سرتیپ امیر حانمی، وزیر دفاع جمهوری اسلامی پنجشنبه ۲۰ مهر در گفتوگو با خبرگزاری ایسنا درباره احتمال قرار گرفتن سپاه در فهرست گروههای تروریستی گفته است:
«هرگونه تعرض به ارکان نظام نظیر سپاه پاسداران تعرض به کلیت نظام است. مجموعه کشور اعم از ملت، قوای سهگانه و نیروهای مسلح با قاطعیت آن را خنثی و سرکوب خواهند کرد.»
وزیر دفاع هشدار داده که تروریست خواندن و تحریم سپاه پاسداران «ناامنی در منطقه و جهان» را گسترش میدهد.
علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی و معاون رئیس جمهوری اسلامی نیز که برای دیدار و گفتوگو با بوریس جانسون، وزیر خارجه بریتانیا به لندن سفر کرده بود، در نشستی با رسانههای بریتانیایی و اندیشکدههای این کشور گفته است که اگر آمریکا، سپاه پاسداران را در فهرست سازمانهای تروریستی قرار دهد، به ایران اعلام جنگ کرده است.
روز گذشته هم حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی که پیش از این از سپاه پاسداران به عنوان «دولت تفنگ به دست» انتقاد کرده بود، در سخنانی که در هیأت دولت ایراد کرد و از صدا و سیمای جمهوری اسلامی هم پخش شد،با حمایت از سپاه پاسداران گفته بود اقدام آمریکا علیه سپاه «خطا اندر خطا»ست.
بیشتر بخوانید:
صالحی: قرار دادن سپاه در فهرست گروههای تروریستی اعلام جنگ به ایران است
روحانی: اقدام آمریکا علیه سپاه خطا اندر خطا است
 
 
 

منبع خبر

اشتراک گذاری در:


  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
اشتراک گذاری در:

برچسبها:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0