صالحی: قرار دادن سپاه در فهرست گروههای تروریستی اعلام جنگ به ایران است

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
صالحی: قرار دادن سپاه در فهرست گروههای تروریستی اعلام جنگ به ایران است صالحی: قرار دادن سپاه در فهرست گروههای تروریستی اعلام جنگ به ایران است
علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی و معاون رئیس جمهوری اسلامی که برای دیدار و گفتوگو با بوریس جانسون، وزیر خارجه بریتانیا به لندن سفر کرده بود، در نشستی با رسانههای بریتانیایی و اندیشکدههای این کشور گفته است که اگر آمریکا، سپاه پاسداران را در فهرست سازمانهای تروریستی قرار دهد، به ایران اعلام جنگ کرده است.
علی اکبر صالحی با وزیر خارجه انگلیس دیدار کرد
علی اکبر صالحی در سفر یک روز و نیم خود به لندن، علاوه بر دیدار و گفتوگو با وزیر خارجه بریتانیا با برخی نمایندگان مجلس بریتانیا نیز دیدار و گفتوگو کرد. سخنرانی در نشست نخبگان رسانهای بریتانیا بخش دیگری از برنامه سفر معاون رئیس جمهوری اسلامی بود. صالحی در این نشست درباره احتمال قرار گرفتن نام سپاه پاسداران در فهرست گروههای تروریستی گفت:
« این اقدام در صورت عملی شدن نشانهای از رفتار خصمانه دولت آمریکا علیه ملت ایران است و با توجه به این که ارتش و نیروهای مسلح هر کشور، ضامن صیانت و امنیت آن کشور است، لذا این اقدام را به مثابه اعلام جنگ تلقی میکنیم.»
صالحی یک بار دیگر تأکید کرد که ایران قصد ساختن بمب هستهای ندارد و برجام نیز متضمن ثبات در خاورمیانه است.
وزیر خارجه بریتانیا پس از دیدار با معاون رئیس جمهوری اسلامی در صفحه توییتر خود نوشت:
«بریتانیا تلاش میکند توافق هستهای را حفظ کند اما ایران باید نقش خود را بازی کند و از نقش مخرب منطقهای خودداری کند.»
بوریس جانسون، بعد از دیدار و گفتوگو با علی اکبر صالحی، با محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران هم تلفنی گفتوگو و بر حمایت بریتانیا از توافق هستهای تأکید کرده است.
رسانههای بریتانیایی گزارش دادهاند که جانسون با اینحال از برنامه موشکی ایران «عمیقاً» اظهار نگرانی کرده است.
توافق هستهای فقط بخشی از استراتژی کلی آمریکا در قبال ایران به عنوان «یک بازیگر بد» است. سخنگوی کاخ سفید گفته است که رئیس جمهور آمریکا تا پایان هفته جاری استراتژی کلی آمریکا در قبال ایران، از جمله آینده برجام را اعلام خواهد کرد.
بیشتر بخوانید:
رایزنیهای کمسابقه در آمریکا درباره برجام در آخرین لحظات

منبع خبر

اشتراک گذاری در:


  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
اشتراک گذاری در:

برچسبها:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0