ترامپ شبکه تلویزیونی انبیسی را به لغو مجوز تهدید کرد

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
no image available تصویر خبر موجود نیست.
گزارش شبکه NBC درباره برنامه ترامپ برای گسترش زرادخانه هستهای جنجالآفرین شده است. ترامپ این خبر را تکذیب کرده و در توییت خود حتی از لغو مجوز پخش برنامه این شبکه و شبکههای مشابه سخن گفته است.مناسبات چندان حسنه‌ای بین ترامپ و رسانه‌ها وجود ندارد. رئیس جمهور آمریکا فرستنده ان‌بی‌سی را متهم به نشر اکاذیب کرد و در توییت خود مدعی شد که پخش اخبار جعلی توسط این رسانه‌ها برای آمریکا زیان‌بار است.

ترامپ حتی در توییت خود موضوع لغو پروانه کار این شبکه و شبکه‌های مشابه و از جمله CNN را مطرح کرده است.

علت خشم ترامپ

شبکه NBC با انتشار گزارشی پیرامون برنامه‌های تسلیحاتی ترامپ مدعی شده بود که رئیس جمهور آمریکا خواستار گسترش جنگ‌افزارهای هسته‌ای کشور شده است.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

ترامپ در واکنش به این گزارش، روز چهارشنبه، ۱۱ اکتبر، توییتی منتشر کرد و شبکه NBC را به لغو مجوز کار تهدید نمود.

ترامپ همچنین نوشته بود: «چندش آور است که رسانه‌ها هر چه می‌خواهند، می‌نویسند.»

گزارش NBC ناظر بر جلسه مشاوران امنیتی آمریکا است که در ماه ژوئیه برگزار شده است. این شبکه در گزارش خود مدعی شده بود که ترامپ مایل است شمار سلاح‌های هسته‌ای آمریکا را به میزان سال‌های دهه ۶۰ افزایش دهد. NBC منبع خود را اظهارات سه نفر از شرکت‌کنندگان در این جلسه اعلام کرده بود.

بیشتر بخوانید: "تنها یک‌چهارم آمریکایی‌ها به اخبار کاخ سفید اعتماد دارند"

ترامپ در واکنش گفته بود که این شبکه مدعی شده او بر آن است تا میزان جنگ‌افزارهای هسته‌ای آمریکا را ده برابر کند. او چنین ادعایی را بی اساس خوانده و گفته است که خواستار مدرنیزه کردن سلاح‌های اتمی بوده و موضوع افزایش شمار جنگ‌افزارهای هسته‌ای مطرح نبوده است.

او در توییت دیگری، شبکه خبری NBC را با CNN مقایسه کرده و گزارش این شبکه را افسانه محض خوانده است.حمایت وزیر دفاع

جیمز متیس، وزیردفاع آمریکا نیز در پشتیبانی از اظهارات ترامپ، گزارش منتشر شده از سوی NBC را تکذیب کرده است. رئیس پنتاگون در ادامه سخنان خود گزارش یاد شده را اساسا غلط دانسته و مدعی شده است که ترامپ برنامه‌ای برای افزایش شمار جنگ‌ افزارهای هسته‌ای ندارد.

متیس در عین حال انتشار چنین گزارش‌هایی را "غیرمسئولانه" خوانده است.

لغو مجوز

دونالد ترامپ بارها رسانه‌ها را به نشر اخبار دروغ متهم کرده است. بر اساس گزارشی که از سوی سایت خبری شبکه یک آلمان، تاگس‌شاو، منتشر شده، امکان لغو مجوز پخش این رسانه‌ها در آمریکا وجود ندارد. در آمریکا مجوز کار به موسسات رسانه‌ای داده نمی‌شود، بلکه هر فرستنده‌ این موسسات به طور جداگانه و برای مدت ۸ سال مجوز می‌گیرد، از این رو لغو مجوز یک موسسه بلاموضوع است. شرکت کومکاست مسئولیت ۱۱ فرستنده تلویزیونی از نیویورک تا سانفرانسیسکو را برعهده دارد. از آن گذشته، از آنجایی که فرستند‌ه‌هایی نظیر CNN و MSNBC از طریق سیستم کابل در اختیار مردم قرار می‌گیرند، نیازی به چنین مجوزی ندارند.

منبع خبر

اشتراک گذاری در:


  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
اشتراک گذاری در:

برچسبها:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0