ادامه حبس مشاله تولو، روزنامهنگار آلمانی در زندان ترکیه

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
no image available تصویر خبر موجود نیست.
دادگاهی در استانبول مدت حبس مشاله تولو، روزنامهنگار آلمانی ترکتبار را که بیش از پنج ماه است در ترکیه در زندان به سر میبرد تمدید کرد. بسیاری معتقدند که اتهاماتی که علیه تولو مطرح شده ساختگی هستند.مشاله تولو در آغاز محاکمه‌اش در ترکیه اتهاماتی را که می‌گویند او وابسته به سازمانی تروریستی است و تبلیغات تروریستی کرده رد کرد. تولو که مترجم و روزنامه‌نگار و اهل شهر اولم آلمان است در دادگاه خواستار تبرئه و آزادی خود شد. او گفت: «من هیچ یک از جرم‌هایی را که به آن متهم هستم مرتکب نشده‌ام و رابطه‌ای با سازمان‌های غیرقانونی ندارم.»

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

تولو و ۱۷ نفر دیگر متهم به تبلیغ تروریسم و عضویت در سازمانی تروریستی شده‌اند. خانم قدر تونج، وکیل تولو می‌گوید که ۲۰ سال حبس، زندگی موکلش را تهدید می‌کند.

بیشتر بخوانید: دادگاه روزنامه‌نگار آلمانی در استانبول آغاز شد

تولو در ابتدای محاکمه‌اش در دادگاه انتقاد کرد به اینکه به مدت بیش از پنج ماه بدون هیچ حکمی در حبس بوده است. همسر او نیز در بازداشت به سر می‌برد. او گفت: «بدین خاطر پسرم که در واقع باید الان به مهد کودک برود، پنج ماه است با من در زندان به سر می‌برد. بدین ترتیب بازداشت من به مجازاتی برای خانواده من و پسرم تبدیل شده است.»پسر دوساله تولو همراه مادرش در زندان زنان در منطقه باکرکوی استانبول به سر می‌برد. پیش از برگزاری محاکمه او را برای چند روز به خویشاوندان تولو در خارج از زندان سپردند.

دادگاه استانبول درخواست وکلای تولو را برای اینکه موکلشان تا اعلام حکم دادگاه آزاد باشد رد کرد. دادگاه در پایان روز اول محاکمه حکم آزادی هشت تن از متهمان را صادر کرد. شش متهم دیگر که یکی از آنان مشاله تولو است باید به دلیل آنکه هنوز تحقیقات درباره آنان به انجام نرسیده و "احتمال فرار"شان هم وجود دارد، همچنان در زندان بمانند.

هشت نفری که آزاد شدند تا اعلام رأی نهایی دادگاه اجازه خروج از کشور را ندارند و باید به طور مرتب خود را به پلیس معرفی کنند. چهار تن دیگر از مجموع ۱۸ متهم اولیه، پیش از آغاز محاکمه آزاد شده بودند.

منبع خبر

اشتراک گذاری در:


  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
اشتراک گذاری در:

برچسبها:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0