تذکر بیش از ۴۰ نماینده مجلس به وزرای اطلاعات و کشور درباره درگذشت زندانیان

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
no image available تصویر خبر موجود نیست.
خبرگزاری هرانا – یک عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس از تذکر کتبی بیش از ۴۰ نماینده مجلس به وزرای اطلاعات و کشور بهخاطر درگذشت سیدامامی و دیگر کشتهشدگان در زندانها طی مدت اخیر خبر داد.
به گزارش خبرگزاری هرانا، قاسم میرزایی نیکو در گفتوگو با خبرنگار پارلمانی ایلنا، با اشاره به درگذشت چند نفر از زندانیان در یکی، دو ماه اخیر در زندانهای مختلف کشور اعلام کرد: “امروز بیش از ۴۰ نفر از نمایندگان در تذکری کتبی به وزرای اطلاعات و دادگستری خواهان رسیدگی به این مسئله شدند”.
وی با اشاره به متن این تذکر کتبی خاطرنشان کرد: “باتوجه به مرگ برخی افراد در زندانهای مختلف کشور از جمله درگشت آقای سیدامامی ضرورتی است طبق اصول ۳۲ و ۳۹ قانون اساسی نسبت به حقوق زندانیان توجه ویژهای صورت گیرد”.
نماینده اصلاحطلب مردم دماوند در مجلس همچنین در تشریح این تذکر گفت: “در آستانه جشن پیروزی انقلاب اسلامی، همدلی و همراهی همه آحاد جامعه از ضروریترین واجبات است”.
وی افزود: “متاسفانه در روزهای اخیر، مرگ آقای سیدامامی در زندان، تشویش اذهان عمومی را سبب شده است و میتواند موجب سوءاستفاده دشمنان این آب و خاک شود. بنابر این شایسته است وزرای اطلاعات و دادگستری بهصورت شفاف به جامعه و مجلس پاسخ دهند علت مرگ ایشان چه بوده و به چه دلیل شاهد موارد مشابه در زندانهای مختلف کشور هستیم”.
عضو شورای مرکزی فراکسیون امید با بیان اینکه بیش از ۴۰ نفر از نمایندگان این تذکر کتبی را امضاء کردهاند، اسامی این نمایندگان را به شرح زیر اعلام کرد: “عبدالرضا هاشمزایی، محمدجواد فتحی، قاسم میرزایی نیکو، علی مطهری، مسعود پزشکیان، غلامرضا حیدری، غلامعلی جعفرزاده ایمنآبادی، بهرام پارسایی، عبدالکریم حسینزاده، محمدرضا بادامچی، مصطفی کواکبیان، بهروز بنیادی، حمید گرمابی، شهابالدین بیمدار، مهدی شیخ، علی مطهری، سهیلا جلودارزاده، سیده فاطمه حسینی، طیبه سیاووشی، پروانه سلحشوری، فریده اولادقباد، فاطمه سعیدی، سیده حمیده زرآبادی، سیده فاطمه ذوالقدر و پروانه مافی برخی از امضاءکنندگان هستند”.
میرزایی نیکو همچنین گفت: “علی نوبخت حقیقی، محمدعلی وکیلی، سیدفرید موسوی، احمد مازنی، مسعود رضایی، علیرضا رحیمی، محمدرضا تابش، محمدنعیم امینی‎فر، محمدباسط دورازهی، علیم یارمحمدی، محمد قمی، علی اکبری (شیراز)، حیدرعلی عابدی، داود محمدی، محمد بیرانوندی، سیدابوالفضل موسوی بیوکی، احمدعلی کیخا و فرجالله رجبی نیز دیگر امضاءکنندگان این نامه هستند”.
نوشته تذکر بیش از ۴۰ نماینده مجلس به وزرای اطلاعات و کشور درباره درگذشت زندانیان اولین بار در خبرگزاری هرانا پدیدار شد.

منبع خبر

اشتراک گذاری در:


  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
اشتراک گذاری در:

برچسبها:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0