محرومیت ۴۰ مدرسه سردشت دزفول از آب و سرویس بهداشتی

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
no image available تصویر خبر موجود نیست.
خبرگزاری هرانا – مدیر آموزشوپرورش سردشت دزفول گفت که ۴۰ مدرسه در این بخش از آب لولهکشی، دیوار حصارکشی و سرویس بهداشتی محروم هستند.
به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، محمدرحیم کریمی عصر روز شنبه در نشست شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان دزفول اظهار کرد: “بارها از سوی مرکز بهداشت اخطاریهها و تذکراتی در خصوص وضعیت برخی مدارس بخش کوهستانی سردشت ارسال میشود در حالی که مدارس این بخش از زیرساختهای حداقلی برای آموزشوپرورش نیز برخوردار نیستند”.
وی افزود: “در چهار هزار کیلومتر مساحت منطقه کوهستانی و سخت گذر سردشت دزفول هفت هزار دانشآموز در قالب ۱۲۷ مدرسه وجود دارد که فاصله این مدارس با یکدیگر بسیار زیاد و مسئولیت ما برای مدیریت این واحدهای آموزشی بسیار سنگین است”.
مدیر آموزشوپرورش منطقه سردشت دزفول عنوان کرد: “کمبود امکانات و کمتوجهیها، باعث شده که وضعیت بسیاری از مدارس سردشت بحرانی باشد بهگونهای که حدود ۴۰ مدرسه در این بخش از آب لولهکشی، دیوار حصارکشی شده و سرویس بهداشتی حتی برای معلمان نیز محروم هستند”.
کریمی با اشاره به کمبود ۸۰ نیروی خدماتی در مدارس این بخش گفت: “در برخی مدارس سردشت کمبود نیروی معلم باعث شده که مدیران مدارس ناچار به تدریس بپردازند”.
وی با بیان اینکه آموزشوپرورش در سردشت یک خیر نیز ندارد، افزود: “مدارس و دانش آموزان منطقه سردشت دزفول از یک ریال سرانه نیز محروم هستند”.
کریمی ادامه داد: “مدارس سردشت از زیرساخت برق و گاز نیز محروم هستند به همین دلیل از بخاریبرقی و بخاری نفتی استفاده میشود که طبق قوانین استفاده از اینها در مدارس ممنوع است و ما همواره از سوی مرکز بهداشت در این خصوص هشدار دریافت میکنیم”.
مدیر آموزشوپرورش سردشت دزفول یادآور شد: “هشدارهای مرکز بهداشت و بازرسان درست است اما تا زمانی که مدارس این بخش از کمترین امکانات هم برخوردار نباشند و هیچ توجه و مساعدت مالی صورت نگیرد، نباید انتظار رفع این مشکلات را داشت”.
نوشته محرومیت ۴۰ مدرسه سردشت دزفول از آب و سرویس بهداشتی اولین بار در خبرگزاری هرانا پدیدار شد.

منبع خبر

اشتراک گذاری در:


  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
اشتراک گذاری در:

برچسبها:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0