خودکشی همزمان ۴ دختر نوجوان در بهزیستی مشهد

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
no image available تصویر خبر موجود نیست.
خبرگزاری هرانا – مسؤول روابط عمومی بهزیستی خراسان رضوی از خودکشی چهار دختر نوجوان در یکی از مراکز شبه خانواده بهزیستی خبر داد.
به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، مسؤول روابط عمومی بهزیستی خراسان گفت: “عصر دوشنبه، ۱۴ آذرماه، چهار نوجوان در یکی از مراکز شبه خانواده بهزیستی خراسان رضوی اقدام به خودکشی کردهاند که خوشبختانه با دخالت به موقع مدیران این مرکز، هر ۴ نفر بلافاصله به مراکز درمانی منتقل و تحت درمان قرار گرفتهاند”.
وی ادامه داد: “بر اساس اطلاعات موجود، این نوجوانان دارای خانوادههای فروپاشیده با آسیبهای متعدد اجتماعی بودهاند و با دستور مقام قضایی در یکی از مراکز شبه خانواده مشهد پذیرش شده بودهاند و پس از مدتی، اقدام به خودکشی کرده اند”.
“هنوز اطلاعات کافی از انگیزه این ۴ نوجوان نداریم زیرا آنها تحت درمان هستند اما اطلاعات اولیه حاکی است ابتدا یکی از آنها به خاطر افسردگی شدید اقدام به خودکشی داشته و سپس سه نوجوان دیگر در یک حالت شبه نمایشی، از نوجوان اولی پیروی کرده و اقدام به خودکشی کردهاند”.
وی اظهار کرد: “بر اساس اظهارات مدیران مرکز و مندرجات پرونده پزشکی و پذیرش این دو نوجوان، آنها سابقه اختلالات روانی و آسیب خانوادگی داشته و مدتی را در بیمارستان روانی گذراندهاند و اکنون حال آنها مساعد است و فرایند مشاوره و اقدامات روانشناسی و مددکاری در جهت بهبود کامل آنها در جریان میباشد”.
لازم به یادآوری است شهریورماه سال جاری خبر تجاوز به دختران کمتوان ذهنی در یکی از مراکز نگهداری بهزیستی روی خروجی خبرگزاریها قرار گرفت؛ کمی بعد نیز رسانه ها گزارش کردند مدیر و کارکنان آن مرکز تغییر کرده اند.
ادعاهای مسئول روابط عمومی بهزیستی در خصوص دلایل خودکشی همزمان این ۴ دختر نوجوان با شک و تردید بسیاری از سوی نهادهای حقوق بشری نگریسته میشود.
نوشته خودکشی همزمان ۴ دختر نوجوان در بهزیستی مشهد اولین بار در خبرگزاری هرانا پدیدار شد.

منبع خبر

اشتراک گذاری در:


  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
اشتراک گذاری در:

برچسبها:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0