اجبار درج نشان ویژه برای ناشران اهلسنت همچنان ادامه دارد

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
no image available تصویر خبر موجود نیست.
خبرگزاری هرانا – علیرغم تلاشها و درخواستهای انجامشده در زمینه حذف نشان ویژه از کتب اهلسنت و پاسخ مثبت دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به این درخواستها، ناشران اهلسنت همچنان مجبور به درج این نشان هستند.
به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از سنیآنلاین، مولوی داود نارویی، مدیر انتشارات «افق علم» در دیدار با دکتر محسن جوادی، معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، تداوم اجبار الحاق این نشان ویژه را ازجمله مشکلات ناشران اهلسنت برشمرد.
داود نارویی در این دیدار که سایت “اصلاحوب” جزئیات آن را منتشر کرده است، ضمن اشاره به مشکلات حوزه نشر و محدودیّتهای اهلسنت در این حوزه، گفت: «اولین مشکل اجبار الحاق “بر اساس منابع اهل سنت” است که پس از قولها و بخشنامهها همچنان پا برجاست.»
نارویی همچنین از «فضای کم و کوچک اختصاصدادهشده به ناشران اهلسنت [در نمایشگاهها]» انتقاد کرده و تصریح کرد است که این اقدام «مفهوم تبعیض را القا میکند».
لازم به ذکر است؛ اجبار درج نشان ویژه برای ناشران اهلسنت درحالی کما کان بر حال خودش باقیست که تیرماه سال جاری جمعی از نویسندگان، مترجمان و فعالان فرهنگی اهلسنت کشور در نامهای سرگشاده به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، خواستار حذف برچسپ «ویژه اهل سنّت» و «بر اساس منابع و دیدگاه اهل سنّت» از کتابهای نویسندگان و مترجمان اهل سنّت شده بودند.
دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در پاسخ به این نامه تصریح کرده بود: «هیئت نظارت بر ضوابط نشر در دولت یازدهم نسبت به حذف عبارت “ویژه اهل سنت” از روی جلد کتب برادران اهل سنت رأی داده بود و هماکنون ناشران ملزم به آوردن چنین عبارتی نیستند.»
نوشته اجبار درج نشان ویژه برای ناشران اهلسنت همچنان ادامه دارد اولین بار در خبرگزاری هرانا پدیدار شد.

منبع خبر

اشتراک گذاری در:


  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
اشتراک گذاری در:

برچسبها:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0