پرداخت ماهیانه به کولبران ساکن روستا

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
no image available تصویر خبر موجود نیست.
خبرگزاری هرانا – به گفتهی فرماندار «بانه»، تمام سرپرستهای خانواده که در شعاع ۱۵ کیلومتری روستا ساکن هستند مشمول برخورداری از دسته چک کولبری میشوند و ماهیانه ۵۰۰ هزار تومان سرپرستهای این خانوار از حقوق قانونی برخوردار خواهند بود.
به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از انصاف نیوز، در پی تیراندازی ماموران مرزبانی در منطقهی مرزی «هنگه ژال» در شهرستان بانه در روز دوشنبهی هفتهی گذشته، دو کولبر کشته شدند.
محمد فلاحی در گفتوگویی با خبرنگار انصاف نیوز میگوید: «افرادی که نیازمند بیمه هستند را درسطح روستا جمع آوری کردهایم و به دفتر بیمهی اجتماعی روستاییان فرستادهایم. این کولبران به سمت بازارچهی سیرانبند هدایت میشوند و تسهیلات لازم برای آنها فراهم میشود».
فرماندار بانه با بیان اینکه «جزییات مرگ دو کولبر ایرانی توسط دو هیات بازرسی وزارت کشور در دست بررسی است» گفت: “دو هیات بازرسی به دیدار خانوادهی کولبران رفتند و جلسهای دو ساعته داشتند و شاهدان حادثه نیز در آن جلسه حضور داشتند”.
محمد فلاحی دربارهی پرداخت دیه به خانوادهی کولبران گفت: “باید پرونده سیر قانونی را طی کند و قاضی تشخیص دهد؛ فعلا در حال بررسی است”.
وی همچنین وجود کودکان زیر ۱۳ سال بین کولبران را کذب محض خواند.
نوشته پرداخت ماهیانه به کولبران ساکن روستا اولین بار در خبرگزاری هرانا پدیدار شد.

منبع خبر

اشتراک گذاری در:


  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
اشتراک گذاری در:

برچسبها:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0