هشدار به رهبر در باره موج ناگهانی و ...تلاطم

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
هشدار به رهبر در باره موج ناگهانی و ...تلاطم هشدار به رهبر در باره موج ناگهانی و ...تلاطم
اعتراضات دیماه یک زلزلهی سیاسی بود و همه را لرزاند
احمد میدری، نماینده آبادان در مجلس ششم در پاسخ به این سئوال خبرگزاری ایلنا که در اتفاقات اخیر بیشتر دستگیرشدگان، جوانان زیر ۲۵-۳۰ سال بودند. آیا میتوان نتیجه گرفت که بی توجهی به خواستههایشان و نیز تصویر مبهم و تیرهای که جوانان از آینده خود ترسیم میکنند، جزو دلایل طغیان جوانان است؟ همین سرخوردگی و ناامیدی، جزو دلایل چنین اتفاقاتی نبوده و نمیتوان نتیجه گرفت که امکان تکرار دوباره چنین شرایطی در کشور مهیاست؟ گفت: به نظر من این اتفاق یک زلزله سیاسی بود و همه را لرزاند.
وی گفت: یا مثل ژاپن که از زلزلههای طبیعی خود درس گرفت و ساختمانهایی با مقاومت در برابر زلزلههای ۸-۹ ریشتری ساخت،.. یا اینکه به هوش نمیآییم و امیدوار میمانیم که دیگر زلزلهای نیاید!
وی افزود: در مجلس ششم به یاد دارم که دکتر شیرزاد که فیزیکدان بود، در سخنانی اعلام کرد آب در شرایط طبیعی باید در دمای صفر درجه یخ بزند. اگر یخ نزد، ناخالصی دارد و چون درجه خلوصش مشخص نیست، دیگر هیچ کسی نمیتواند پیشبینی کند که این آب در چه دمایی یخ میزند. تحولات سیاسی در ایران هم اینگونه است. گازروسکی میگوید ایران همانند استخری است که هر وقت احساس میکنی به قدری شفاف و زلال شده که میتوانی تمام محتویاتش را ببینی، ناگهان موجی بلند میشود و متلاطم میشود.
وی با استناد به برخی نظرسنجی ها می گوید مردم ایران معتقدند که دولت روحانی فاقد هرگونه راهبرد برای حل مشکلات آنان است.
روزنامه بهار نیز در مطلبی در باره پیامدهای خروج آمریکا از برجام و واکنش احتمالی جمهوری اسلامی به آن نوشت: ...چه بخواهیم چه نه، وضعیت اقتصادی مردم در ایرانِ امروز به شکلی است که هر تکانه و فشار تازهای میتواند سبب به وجود آمدن رخدادهای غیرقابل پیش بینی و خطرناک شود.
هشدار روحانی به رهبر: صدای انقلاب میاید!
روحانی در سخنانی بمناسبت سالگرد بازگشت خمینی به ایران، بر سر گور او به خامنه ای هشدار داد و گفت که اگر نارضایتی های مردم را نادیده بگیرد، سرانجامی همانند سرنوشت شاه در انتظارش خواهد بود.
به گزارش رادیو فرانسه، روحانی گفت: علت سقوط شاه این بود که وی سلطنت خود را مادالعمر و ابدی می دانست، صدای نقد و نصحیت مردم، مصلحان و ناصحان و فرهیختگان کشور را ناشنیده می گرفت تا اینکه عاقبت ناچار شد تنها یک صدا و آنهم صدای انقلاب را بشنود.

منبع خبر

اشتراک گذاری در:


  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
اشتراک گذاری در:

برچسبها:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0