برجام؛ ترامپ به اروپا: این آخرین فرصت است

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
برجام؛ ترامپ به اروپا: این آخرین فرصت است برجام؛ ترامپ به اروپا: این آخرین فرصت است
ترامپ یک مهلت دیگر به اروپا برای اصلاح برجام می دهد
رئیس جمهور آمریکا امروز کشورهای اروپایی را به خروج از برجام در صورت رفع نکردن نوافض توافق هستهای با رژیم ایران تهدید کرد.
به گزارش ایسنا، رییسجمهور آمریکا در بیانیهای در مورد ادامه اجرای برجام اعلام کرد: امروز من تعلیق تحریم های رژیم ایران را اعلام میکنم اما این در راستای تضمین توافق با متحدان اروپایی واشنگتن برای رفع نواقص توافق هستهای و آخرین فرصت است.
وی ادامه داد: در صورت عدم دستیابی به این توافقنامه (جدید)، آمریکا دیگر تمدید تعلیق تحریمهای رژیم ایران را انجام نمیدهد و از توافق هستهای خارج میشود. اگر در هر زمانی من به این نتیجه برسم که چنین توافقی قابل دستیابی نیست فورا از برجام خارج میشوم و هیچ کس نباید به حرف من شک کند.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، کاخ سفيد امروز اعلام کرد رئيس جمهور آمريکا تصميم گرفت تعليق تحريم ها عليه رژیم ايران را تمديد کند ولي تمديد تعليق اين تحريم ها براي آخرين بار خواهد بود.
پیش تر گفته شده بود که رئیس جمهور آمریکا با تمدید تعلیق تحریم ها، به کنگره و متحدان اروپایی ضرب الاجلی را برای بهبود برجام خواهد داد که در غیر اینصورت آمریکا از آن خارج خواهد شد.
کاخ سفید امروز همچنین اعلام کرد هرگونه تغيير احتمالي در موافقتنامه هستهاي با رژیم ايران به مذاکرات مستقيم بين واشنگتن و تهران منوط نخواهد بود.
يک مقام آمريکايي گفت دونالد ترامپ رئيس جمهور آمريکا خواستار آن است موافقتنامه هسته اي رژیم ايران با قيد و بندهايي سخت تر همراه شود و ماندن در اين موافقتنامه را در صورتي بررسي خواهد کرد که از طريق مذاکرات با اروپايي ها بتواند تقويت شود.
این در حالیست که جک استراو وزیر خارجه اسبق انگلیس که طی روزهای گذشته به ایران سفر کرده بود، در گفت و گو با شبکه سی ان ان درباره نگرانیها در ایران درباره احتمال اینکه ترامپ رئیس جمهور آمریکا تعلیق تحریمها را تمدید نکند وجود دارد گفت: هم اکنون نگرانی زیادی در تهران وجود دارد.
وی گفت: ما این نگرانی را در ایرانیها احساس کردیم زمانی که با مقامات ارشد دیدار داشتیم آنها از بابت تاثیرات اقتصادی برقراری مجدد تحریمهای مستقیم آمریکا نگرانند.

منبع خبر

اشتراک گذاری در:


  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
اشتراک گذاری در:

برچسبها:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0