بیرون راندن سپاه از سوریه؛ برنامه آمریکا

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
بیرون راندن سپاه از سوریه؛ برنامه آمریکا بیرون راندن سپاه از سوریه؛ برنامه آمریکا
دونالد ترامپ، رئيس جمهور آمريکا روز پنج شنبه در گفتگوي تلفني با امانوئل مکرون، همتاي فرانسوي خود تاکيد کرد، رژیم ايران بايد به سياست هاي بی ثبات کننده اش در منطقه پايان دهد و از سوریه خارج شود.
در همین حال یک مقام وزارت خارجه آمریکا تهدید کرد که واشنگتن برای مقابله با ادامه حضور رژیم ایران در سوریه، برنامه هایی دارد که بهترین گزینه در میان گزینه های موجود در این برنامه، اعمال تحریم علیه جمهوری اسلامی است.
«دیوید سترفیلد» معاون خاورنزدیک وزارت خارجه آمریکا که امروز برای ارائه توضیحاتی در خصوص استراتژی دولت جدید آمریکا در قبال سوریه به سنا رفته بود، از قصد واشنگتن برای اعمال تحریمهای جدید علیه رژیم ایران سخن گفت.
آنطور که اسپوتنیک خبر داده، سترفیلد امروز در برابر اعضای کمیته روابط خارجی سنا، در پاسخ به سوالی در خصوص برنامه واشنگتن برای عقب راندن سپاه پاسداران از سوریه گفته: این برنامه ترکیبی از چند اقدام خواهد بود. اولین و مهمترین اقدام، اعمال اقدامات و تحریمهای تهاجمی برای از بین بردن امکان دسترسی رژیم ایران به تجهیزات، جلوگیری از جابجایی داراییها و قطع جریان مالی اقدامات حکومت ایران است.
معاون وزیر خارجه آمریکا بر نبودن عزمی در دولت واشنگتن برای تأمین پول بازسازی سوریه هم تأکید کرد و گفت: جامعه جهانی خود را متعهد کرده که تا زمانی که اهدافش - یعنی اصلاح قانون اساسی سوریه و برگزاری انتخابات زیر نظر سازمان ملل - محقق نشده، به بازسازی این کشور کمک نکند.

منبع خبر

اشتراک گذاری در:


  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
اشتراک گذاری در:

برچسبها:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0