اقدام بزدلانه حوثی ها؛ عکس وصیتنامه صالح

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
اقدام بزدلانه حوثی ها؛ عکس وصیتنامه صالح اقدام بزدلانه حوثی ها؛ عکس وصیتنامه صالح
وصیتنامه علی عبدالله صالح/حوثيها جسد صالح را شبانه دفن كردند!
درحاليكه، شبکه اسکای نیوز گزارش داد، گروه حوثيها، جسد علی عبدالله صالح، متحد سابق خود و رئیسجمهور اسبق یمن را شبانه در صنعا و بدون برگزاری مراسمی دفن كرده است! آخرين وصیتنامه منتسب به صالح، منتشر شده (عکس زیر) و همزمان، برخي منابع عربي از اعدام صدها عضو حزب كنگره مردمي توسط انصارالله گزارش دادهاند و شبكه الحدث به نقل از يك عضو حزب كنگره مردمي، آمار اعدامشدگان را بالاي هزار نفر دانست.
شماری از رسانه های یمنی و عربی به نقل از یک عضو حزب کنگره ملی، تصویری از یک دستخط منتسب به رئیس جمهور سابق یمن را منتشر کردند و مدعی شدند این آخرین وصیت او به فرزندانش و نیز ملت یمن بود که سبب کشته شدن وی شد.
سام الغباری، عضو حزب کنگره ملی با انتشار این دستخط مدعی شد علی عبدالله صالح در این نامه به فرزندان خود و ملت یمن وصیت کرده در برابر گروه انصارالله تسلیم نشوند.
در این وصیت نامه به نقل از علی عبدالله صالح آمده است: در این لحظات من خود را میان خیانت فراوان کسانی می بینم که یمن را به بهایی ناچیز فروختند؛ درود من به شما ای ملت بزرگ یمن؛ اگر این برگه را پیدا کردید، بدانید که میهن ارزشمند است و ما نمی توانیم آن را کوچک بشماریم. وصیت من به فرزندانم و ملت یمن این است که در برابر این شبه نظامیان جنایتکار تسلیم نشوند و جمهوری یمن را در اختیار آنها قرار ندهند و کابوسی شوند که خواب آنها را می رباید.
درخواست اتحادیه عرب درباره متحد یمنی سپاه
اتحادیه عرب کشته شدن علی عبدالله صالح، رئیس جمهور سابق یمن را به شدت محکوم کرد و خواستار افزودن گروه انصارالله (حوثیها) به فهرست تشکلهای تروریستی شد.
به گزارش خبرگزاری رویترز، احمد ابوالغیط، دبیر کل اتحادیه کشورهای عربی کشته شدن صالح توسط شبه نظامیان حوثی را نمایانگر “ماهیت جنایتکار” این گروه دانست و نسبت به “انفجار موقعیت امنیتی” یمن هشدار داد.
علی عبدالله صالح، رهبر حزب کنگره ملی روز دوشنبه و هنگام ترک صنعا، پایتخت یمن در مسیر زادگاهش در منطقه سنحان توسط شبهنظامیان حوثی کشته شد.
در جریان جنگ داخلی یمن، صالح و هوادارانش در ائتلاف با شبهنظامیان شیعه انصارالله که از سوی حکومت ایران حمایت میشوند با نیروهای مورد حمایت عربستان سعودی میجنگید.
هشدار مقام آمریکايی به رژیم ایران
به گزارش رویترز، وزیر خارجه آمریکا امروز در کنفرانس خبری مشترک با موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در بروکسل گفت: ما در باره برجام گفتگو کردیم اما در عین حال می دانیم که رژیم ایران اقدامات بی ثبات کننده دیگری نیز در منطقه انجام می دهد. ما این مسئله را اخیرا در رابطه با موشکهای بالستیک که از یمن شلیک شده اند، شاهد بوده ایم که معتقدیم منبع آن از ایران بوده است. آنها از حوثیها (انصارالله) حمایت می کنند و این تاثیری بی ثبات کننده در یمن دارد.
رکس تیلرسون افزود: ما همچنین می دانیم که رژیم ایران با اعزام شبه نظامیان و ارسال تسلیحات به سوریه در حال جنگ ،تاثیری بی ثبات کننده دارد. رژیم ایران همچنین به حمایت خود از حزب الله ادامه می دهد که سازمانی تروریستی است. نمی توان از این مسائل و فعالیتهای آنها چشم پوشی کرد و این فعالیتها نمی تواند بی پاسخ بماند. ما قصد داریم همچنان اقداماتی انجام دهیم تا اطمینان حاصل کنیم که رژیم ایران بفهمد که این کارها برای ما قابل قبول نیست و ما دوست داریم در این خصوص با شرکای اروپایی خود نیز همکاری کنیم. این تهدیدی برای بسیاری از ارزشهای مشترک ماست.

منبع خبر

اشتراک گذاری در:


  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
اشتراک گذاری در:

برچسبها:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0