نخستین بار؛ وزنه برداری ایران قهرمان جهان

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
نخستین بار؛ وزنه برداری ایران قهرمان جهان نخستین بار؛ وزنه برداری ایران قهرمان جهان
تیم ملی وزنه برداری ایران توانست در رقابت های جهانی آمریکا، عنوان قهرمانی را به دست آورد.
در مسابقات وزنهبرداری قهرمانی جهان در آناهایم آمریکا و در روز پایانی این رقابت ها، بامداد امروز (چهارشنبه) بهداد سلیمی و سعید علی حسینی در دسته 105+ کیلوگرم به مصاف 8 وزنهبردار دیگر از کشورهای چک، استونی، مجارستان، ترکمنستان، الجزایر، ازبکستان، برزیل و گرجستان رفتند که در نهایت با ناداوری به 5 مدال نقره و برنز دست یافتند.
حرکت یکضرب:
بهداد سلیمی، در نخستین حرکت یک ضرب وزنه 205 کیلویی را مهار کرد. وی در دومین حرکت نیز وزنه 211 کیلوگرمی را بالای سر برد، اما در حرکت سوم در مهار وزنه 216 کیلویی ناکام بود،به مدال نقره رسید.
سعید علی حسینی نیز که بعد از 8 سال دوری به رقابت ها بازگشته بود، در نخستین حرکت یکضرب موفق به مهار وزنه 203 کیلویی نشد و در دومین حرکت نیز در مهار این وزنه ناکام بود اما وی در حرکت سوم این وزنه را بالای سر برد و با این وزنه به مدال برنز دست یافت.
تالاخادزه قهرمان جهان و المپیک از گرجستان با مهار وزنه 220 کیلوگرمی در سومین حرکت یک ضرب ضمن کسب مدال طلا، رکورد جهان را به میزان 3 کیلوگرم ارتقا داد.
حرکت دوضرب:
سلیمی برای نخستین حرکت دوضرب وزنه 241 کیلویی را مهار کرد اما بعد از تایید داوران، هیات ژوری این حرکت را قبول نکردند وی در دومین حرکت وزنه را یک کیلوگرم افزایش داد و موفق به مهار وزنه 242 کیلویی شد، سلیمی در سومین حرکت نیز وزنه 252 کیلوگرمی را ثبت کرد و در حالی که 3 چراغ سفید از داوران گرفته بود بازهم هیئت ژوری وارد عمل شد و این وزنه را قبول نکرد و با 453 کیلوگرم به مدال برنز مجموع دست یافت.
علی حسینی هم در نخستین حرکت دوضرب وزنه 236 کیلویی را مهار کرد، وی در حرکت دوم موفق به مهار وزنه 243 کیلوگرمی شد. علی حسینی برای سومین حرکتش نیز وزنه 251 کیلوگرمی را مهار کرد تا به مدال برنز برسد. علی حسینی در مجموع با 454 کیلوگرم به مدال نقره رسید.
وزنه برداران ایران در روزهای گذشته 5 مدال طلا توسط سهراب مرادی و علی هاشمی و یک نقره توسط کیانوش رستمی و 3 برنز هم توسط ایوب موسوی و علی هاشمی به دست آورده بودند و با توجه 3 مدال نقره و 3 مدال برنز سلیمی و علی حسینی در دسته فوق سنگین تیم کشورمان توانست در نهایت عنوان قهرمانی رقابتهای جهانی آمریکا را به دست آورد.

منبع خبر

اشتراک گذاری در:


  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
اشتراک گذاری در:

برچسبها:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0