ترامپ: فردا شب بوقت تهران اعلام میکنم

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
ترامپ: فردا شب بوقت تهران اعلام میکنم ترامپ: فردا شب بوقت تهران اعلام میکنم
رئيس جمهور آمريکا راهبرد خود در مورد ايران را فردا اعلام خواهد کرد.
ترامپ فردا ساعت ۸:۱۵ شب به وقت تهران در مورد ایران سخنرانی میکند.
رئيس جمهور آمريکا راهبرد خود در مورد ايران را فردا ساعت دوازده و چهل و پنج دقيقه به وقت آمريکا اعلام خواهد کرد.
رسانههای آمریکایی اعلام کردند که "رکس تیلرسون" وزیر امور خارجه آمریکا به کنگره اعلام کرده که ترامپ پایبندی حکومت ایران به توافق هستهای را تایید نکرده است.
شروط جدید برای اعلام پایبندی رژیم
رئیسجمهور آمریکا چهارشنبه شب در مصاحبه با فاکس نیوز بار دیگر به توافق هستهای با رژیم ایران حمله کرد و گفت که این توافق جزو ناشیانهترین توافقهایی است که او دیده است.
ترامپ در این مصاحبه گفت: این یکی از ناشیانهترین توافقهایی است که تا حالا دیدهام. ۱۵۰ میلیارد دلار دادیم، هیچ نگرفتیم. ما هیچ چیز به دست نیاوردیم. هیچ چیز. بنابراین، این بدترین توافق است.
منابع خبری در واشنگتن میگویند رئیسجمهور آمریکا که قرار بود تصمیمش درباره برجام را روز پنجشنبه اعلام کند، احتمالا روز جمعه درباره آن سخنرانی خواهد کرد.
به گزارش فارس به نقل از آسوشیتدپرس، ترامپ تا روز یکشنبه برای ارائه گزارش پایبندی یا عدم پایبندی حکومت ایران به برجام فرصت دارد.
دولت آمریکا به موجب یک قانون داخلی این کشور موظف است هر 90 روز یکیار گزارشی درباره پایبندی رژیم تهران به برجام به کنگره ارائه کند.
مقامهای آمریکایی به آسوشیتدپرس گفته اند نمایندگان جمهوریخواه کنگره اخیرا نسخه اصلاحشدهای از این قانون را تهیه کردهاند که در آن ضرورت گزارشدهی 90 روزه دولت حذف شده است.
پیشنویس دو طرح قانونی که به رویت آسوشیتدپرس رسیده توسط باب کورکر، رئیس کمیته روابط خارجی مجلس سنا و تام کاتن، سناتور جمهوریخواه نوشته شدهاند.
این دو طرح، خواستار آن هستند که معیارهای تأیید پایبندی حکومت ایران به برجام توسط آمریکا توسعه داده شود و جامعه اطلاعاتی آمریکا ملزم به گزارشدهی درباره فعالیتهای غیرقانونی رژیم تهران شود.
تأیید پایبندی حکومت ایران همچنین مستلزم این خواهد بود که جامعه اطلاعاتی آمریکا ارزیابیهایی از رفتار رژیم تهران در خاورمیانه که در برجام پوشش داده نشدهاند، ارائه بدهد.

منبع خبر

اشتراک گذاری در:


  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
اشتراک گذاری در:

برچسبها:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0