ارز دولتی هم گران شد؛ آخرین قیمت های بازار

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
 ارز دولتی هم گران شد؛ آخرین قیمت های بازار ارز دولتی هم گران شد؛ آخرین قیمت های بازار
افزایش قیمت بانکی دلار، یورو و پوند انگلیس
بانک مرکزی امروز (پنج شنبه) ارزش برابری 39 ارز عمده را اعلام کرد که بر مبنای آن قیمت 33ارز همچون دلار، یورو و پوند انگلیس نسبت به دیروز افزایش یافت.
به گزارش ایرنا، هر دلار آمریکا امروز با 34ریال افزایش 34,149 ریال، هر پوند انگلیس با 229 ریال رشد 45,263 ریال و هر یورو 250 ریال رشد 40,552 ریال ارزشگذاری شد.
افزایش نرخ برخی ارزها در بازار
در جریان معاملات بازار آزاد تهران، نرخ دلار اگرچه نسبت به روز گذشته ثابت مانده، اما یورو و پوند افزایش قیمت را تجربه میکنند؛ ضمن اینکه سکه طرح جدید هم ۵ هزار تومان گران شده است.
به گزارش مهر، در جریان معاملات امروز(پنجشنبه) بازار آزاد تهران، قیمت دلار بدون تغییر نسبت به روز گذشته بر روی ۴۰۱۶ تومان رسیده است. نرخ یورو هم با ۲۲ تومان افزایش به ۴۸۱۵ تومان، پوند با ۲ تومان افزایش به ۵۳۶۰ تومان، درهم امارات ۱۱۲۱ تومان و لیر ترکیه ۱۱۳۷ تومان است.
قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با ۵ هزار تومان افزایش یک میلیون و ۳۱۲ هزار و ۲۰۰ تومان، طرح قدیم یک میلیون و ۲۶۷ هزار تومان، نیم سکه ۶۶۷ هزار تومان، ربع سکه ۳۸۸ هزار تومان و سکه یک گرمی ۲۵۳ هزار تومان است.
هر اونس طلا در بازارهای جهانی ۱۲۹۶ دلار و ۸۰ سنت و هر گرم طلای ۱۸ عیار هم ۱۲۴ هزار و ۷۵۹ تومان است.
موج جدید گرانی کالاها کلید خورد
با افزایش قیمت دلار موج جدید گرانی کالاها در بازار کلید خورد.
به گزارش تسنیم، در روزهای اخیر بازار شاهد نوسانات قیمت دلار بود به نحوی که دلار سد 4 هزار تومان را شکسته و مدام با تغییرات قیمتی روبه رو است. همین نوسانات دلار کافی است تا بازار تکان خورده و برخی به بهانه این موضوع، افزایش قیمتها را بر روی انواع محصولات خود اعمال کنند. در حال حاضر اگر سری به بازار لوازم خانگی بزنید شاهد لیست جدید شرکتها برای محصولات مختلف هستید وقتی هم دلیل این موضوع را آنهم با رکود بازار از فروشندگان میپرسید آنها افزایش قیمت دلار و هزینههای را عامل اصلی این تغییرات قیمت عنوان میکنند.
در کنار بازار لوازم خانگی رشد قیمت در سایر بخشها مانندخودروهای وارداتی و داخلی، پوشاک، قطعات خودرو هم دیده شده که نظارت کافی بر این موضوع انجام نمیشود. اقدامات این تولیدکنندگان در افزایش خودسرانه قیمتها در حالی انجام میشود که اثرات افزایش قیمت دلار باید خود را طی یک تا دو ماه آینده آنهم در تولیدات جدید نشان دهد نه آن دسته از تولیداتی که در مغازهها بسر برده و خبری از خریدار نباشد.
در حال حاضر در این بازار که هر روز شاهد اتفاق جدیدی است و در نهایت به افزایش قیمتها ختم میشود خبری از نظارت دستگاههای مربوطه نیست و این حقوق مصرف کننده است که همیشه تضییع شده و مجبور به پرداخت هزینههای زیاد است.

منبع خبر

اشتراک گذاری در:


  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
اشتراک گذاری در:

برچسبها:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0